W przemienniku Vacon NXS nie ma na stałe zainstalowanych we/wy. W przemienniku znajduje się pięć slotów (A, B, C, D i E) dla kart we/wy, które mogą być obsadzone odpowiednio dobranymi kartami (patrz tabela poniżej).

Jeżeli nie wyspecyfikowano innych typów kart, przemienniki Vacon NXS dostarczane są standardowo z kartami OPT-A1 i OPT-A2. W wielu krajach jako standardowych używa się kart OPT-A1 i OPT-A3 m.in. do podłączenia termistora.

Wyjmowane kostki zaciskowe kart, zatrzaskowa instalacja kart, automatyczna identyfikacja kart przez przemienniki oraz schemat połączeń umieszczony na przemienniku, pozwalają na szybkie okablowanie przemiennika. W razie konieczności dodatkowe karty we/wy, komunikacyjne i inne, mogą być dodane w miejscu instalacji przemiennika. Przemiennik Vacon NXS jest najbardziej uniwersalnym przemiennikiem dostępnym na rynku.

Możliwość zasilania przemiennika z zewnętrznego źródła +24V DC pozwala na komunikację z przemiennikiem nawet gdy zasilanie główne zostanie wyłączone (np. komunikacja Profibus, Modbus, zmiana parametrów przemiennika itp.).


serwis branżowy falowników marki Vacon | falownik.com | kontakt z nami | websystem | tel. 048 383.01.44 | wortal z falownikami -> www.falowniki.pl

Warto zobaczyć

falowniki Vacon  Copyright © 2014 www.falownik.com