Falownik Vacon NXLPROSTY W INSTALACJI I URUCHOMIENIU
Przemiennik częstotliwości Vacon NXL jest kompaktowym napędem AC, przeznaczonym do zastosowań w środowisku przemysłowym, komercyjnym i mieszkaniowym, w zakresie mocy 0,25-30kW. Zwarta konstrukcja o wysokich stopniach ochrony obudowy, duże możliwości w zakresie sterowania i programowania zapewniają optymalne dopasowanie do różnorodnych środowisk pracy. Dzięki instrukcji, dołączonej do przemiennika, instalacja, podłączenie i uruchomienie są niezwykle szybkie i wygodne.

Dzięki efektywnej konstrukcji, wszystkie niezbędne elementy przemiennik zawiera w standardzie. Zastosowanie wysokich stopni ochrony obudowy, pozwala na instalację przemienników na ścianie bez stosowania dodatkowych szaf. Każdy przemiennik wyposażony jest w wewnętrzny filtr RFI oraz sterownik rezystora hamowania. Jednostki standardowe mogą być instalowane praktycznie w każdym środowisku, przemysłowym jak i komercyjno-mieszkaniowym. Zintegrowany dławik AC jest najskuteczniejszym sposobem ochrony przemiennika przed przepięciami pochodzącymi z sieci oraz zmniejsza zniekształcenia THD prądu, wpływające na transformatory zasilające, kable i bezpieczniki.

Wygodna instalacja i programowanie:

Dzieki dołączonej bezpośrednio do przemiennika skróconej instrukcji szybkiego uruchomiania, instalacja oraz programowanie są wyjątkowo szybkie i wygodne. Parametryzacja ogranicza się często do wyboru rodzaju obciążenia oraz podania znamionowych parametrów silnika -prądu i obrotów.

Pomimo iż Vacon NXL posiada prostszą konstrukcje w porównaniu do innych przemienników serii NX, jest najbardziej wszechstronnym przemiennikiem w swojej klasie. Wszechstronność wyraża się szerokimi możliwościami sterowania, programowalnymi funkcjami, możliwościami instalacyjnymi, i modułowością. Proste w użyciu programy narzędziowe dla komputerów PC mogą być wykorzystywane m.in. do programowania zapisywania i kopiowania parametrów.

Często dzięki zmianie logiki sterowania w przemienniku za pomocą programu narzędziowego NC1131-1, możliwe jest usuni ę cie z systemu sterownika PLC.

Podwójne znamionowanie przemienników NXL oraz dynamiczne sterowanie wektorowe w otwartej pętli sprzężenia sprawiają, że Vacon NXL to idealny wybór dla różnego rodzaju obciążeń, począwszy od prostych aplikacji pomp i wentylatorów do wymagających aplikacji obsługujących linie produkcyjne.

Dzięki wysokiej częstotliwości kluczowania i prawie sinusoidalnej charakterystyce prądu, poziom hałasu silnika jest wyjątkowo niski.

Większa funkcjonalność, lepsze osiągi:

• Nie wymagana zabudowa w szafie
• Wszystko zintegrowane w standardzie (ochrona przed kurzem i wodą, filtr RFI, dławik AC, sterownik rezystora hamowania)
• Łatwy w instalacji i użytkowaniu
• Niski poziom hałasu (zarówno przemiennika jak i silnika)
• Duże możliwości sposobu sterowania (poprzez we/wy, magistrale komunikacyjne, panel LCD)
• Duża funkcjonalność (w pełni programowane we/wy, automatyczna identyfikacja silnika, reg. PID, lotny start)
• Wysoka wydajność

 


serwis branżowy falowników marki Vacon | falownik.com | kontakt z nami | websystem | tel. 048 383.01.44 | wortal z falownikami -> www.falowniki.pl

Warto zobaczyć

falowniki Vacon  Copyright © 2014 www.falownik.com